Технічна нарада ДП «Мирноградвугілля»

3 вересня 2019 року на ВП «Шахта «Капітальна» ДП «Мирноградвугілля» відбулася чергова технічна нарада, на якій було розглянуто питання про роз`єднання шахти з ЦЗФ «Мирноградська». Ще в липні 2019 року було розглянуто питання про можливість шахти працювати самостійно та вивести її на рівень рентабельності. У зв’язку з тим, що ЦЗФ «Мирноградська» припинила приймати гірничу масу на переробку, шахта зупинила виїмку вугілля. Таким чином, було вирішено розробити та впровадити виробничу схему з видачі на поверхню вугілля через поверхневий породний конвеєрний ланцюг без допомоги ЦЗФ «Мирноградська» з наступним перевезенням його автотранспортом на ВП «Шахта «Центральна» для подальшого відвантаження споживачам.

Головним інженером ВП «Шахта« Капітальна »Рудим Д.О. та головним технологом Карпенко А.А.  розроблена проектно-технічна документація.

         Згідно протоколу технічної наради необхідно було виконати роботи по будівництву комплексу транспортування гірничої маси з вугільного підйому №2 на приймальний породний бункер головного скіпового стовбура і виконати монтажні та відновлювальні роботи по підземній галереї поверхневого породного конвеєрного ланцюга шахти.

         Було поставлено завдання дільницям: ОСК (начальник дільниці Доценко В.Т.), МДГО-1 (Данилов Д.В), МДГО-2 (Дрюков А.А.), ТКП (Тимошенко А.В.) і енергомеханічній службі під керівництвом в.о. головного механіка Шейко К.А. в найкоротші терміни виконати перераховані вище роботи.          Економічною службою підприємства проведений розрахунок фінансових показників роботи підприємства в вище зазначених умовах. Постійні витрати в умовах зупинки шахти по видобуванню вугілля  об`єктивно складають в середньому 49 мл.грн. (провітрювання гірничих виробок, відкачування води, чергування технічного персоналу та інше), тобто це чисті збитки. В запропонованому варіанті роботи по відновленню видобутку вугілля з`являється доходна частина від виробничої діяльності, що суттєво знижує збитки до 16,9 мл.грн.

В структурі ДП «Мирноградвугілля» ВП «Шахта «Капітальна» є одним з підприємств, яка має продуктивні запаси і відносно нормальний шахтний фонд. На теперішній час необхідно, щоб підприємство почало ефективно працювати.

Голова комісії з реорганізації ДП «Мирноградвугілля» Олександр Олексійович Зорін зазначив, що 3 вересня 2019 року було закінчено роботи по монтажу технологічного ланцюжка, що дасть можливість шахті добувати 1500 тн на добу і дозволить стабілізувати виробничі показники на рівні 45 тис.тн. видобутку в місяць. Також введення в експлуатацію 2 північної лави групового ухилу пл. l1 дозволить зберегти лінію очисних робіт по шахті, зберегти висококваліфікований колектив та створити додаткові робочі місця, збільшити середньодобове навантаження по шахті, знизити зольність видобутої гірничої маси, збільшити надходження грошових коштів від реалізації товарної вугільної продукції, збільшити оборотні кошти підприємства і вийти на рентабельний рівень.

Тож бажаємо нашому підприємству стабільності і процвітання!