ПОКИ СЮДИ ПРИХОДЯТЬ ЛЮДИ, ЖИВА І ПАМ’ЯТЬ ПРО ЗАГИБЛИХ

«Из камня его гимнастёрка, из камня его сапоги»…

Звичай встановлювати надмогильні споруди в пам’ять про померлих виник в глибокій старовині, ще до нашої ери. Надгробки, статуї, архітектурні пам’ятники ставилися в честь переможців в змаганнях, громадських діячів, полководців. Це було історичною даниною народу великим людям або подіям. Цю данину віддають і наші сучасники.

Майже в кожному місті, селі та селищі України є пам’ятники, меморіальні комплекси, обеліски, встановлені на честь воїнів, полеглих у Велику Вітчизняну війну. Адже її смертоносний подих обпалив практично кожну сім’ю. Загиблі на фронтах воїни не зустрілися зі своєю старістю, не долюбили своїх дружин, матерів, дітей. Вони загинули, щоб ми могли жити. Вічна їм пам’ять!

Саме як данину цієї пам’яті, за традицією, що складалася протягом багатьох родів, напередодні Дня Перемоги співробітники ДП «Мирноградвугілля» виконують роботи з благоустрою військових поховань і меморіальних комплексів на території нашого міста.

Загалом 16 військових поховань, пам’ятників, обелісків загиблим захисникам Вітчизни, поодиноких могил на громадських кладовищах та меморіальних дощок було впорядковано силами колективів ВП шахти «Центральна», «Капітальна», «5/6» та ВП «Автомобіліст» цього річ. Всі меморіальні споруди приведено до належного стану, виконаний косметичний ремонт, фарбування і штукатурка поверхонь самих обелісків, побілка бордюрів і постаментів, відновлення керамічної плитки, затірка швів. Оновлено написи на військових похованнях, упорядковано території, прилеглі до них. При настанні сприятливої погоди навколо пам’ятних місць, де це можливо, будуть розбиті квітники.

То ж маємо сподівання, що в День Великої Перемоги містяни неодмінно згадають про загиблих героїв, прийдуть до пам’ятних обелісків, і разом з квітами покладуть до їхніх могил частинку своїх вдячних сердець.